به گزارش کیش مگ از روابط‌ عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ مهدی بروغنی روز شنبه افزود: در راستای حفظ آماده بکاری شناورها و تجهیزات راهبردی دریایی و انجام الزامات موسسه رده‌بندی، عملیات داکینگ همزمان چهار فروند شناور شامل یدک‌کش‌های «رشید۲، هدایت یک، قایق طنابگیر همیاریک و راهنمابر هادی یک» انجام شد.

«داکینگ و آنداکینگ» به عملیات به آب‌اندازی و از آب‌گیری گفته می‌شود.»

وی ادامه داد: پس از انجام تعمیرات از جمله خزه تراشی، گریت پلاست، رنگ آمیزی تعمیرات والوهای لوله‌ها و سیستم شافت و پروانه در بازه زمانی بیشتر از یک ماه به آب‌اندازی و عملیاتی شد.

به گفته معاون فنی و نگهداری اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ هر شناور طی دوره زمانی سه یا پنج ساله باید تحت تعمیرات میان دوره و پایان دوره زیر نظر بازرس موسسه و دستگاه نظارت قرار گرفته و گواهینامه‌های معتبر برای آنان صادر شود.


ویژه‌های کیش

 • افزودن به علاقه‌مندی 375 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 218 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 286 بازدید
 • سرسره تعمیرات شناور مجتمع بندر شهید رجایی با ظرفیت بالاکشیدن شناورهای تا تناژ ۱۵۰۰ تن در سال ۱۳۶۷ در مجاورت موج شکن شرقی این بندر احداث شد.

  تخلیه ۲ نگله ۴۲۵ تنی در بندر شهید رجایی

  آب‌اندازی همزمان چهار فروند شناور در بندرشهید رجایی/ 2 نگله به مقصد بوشهر بارگیری شد

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفت: ۲ نگله با وزن مجموع ۴۲۵ تن، در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی تخلیه شد.

  «نگله» کلمه‌ای است در ظاهر هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است. با این توضیح که به واحد کالاهای بسته‌بندی نشده مثل یک شاخه تیر آهن یا یک شمش فلزی سنگین یا یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی به یک دستگاه اتومبیل یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، نگله می‌گویند.»

  روح‌الله شاعلیا افزود: این ۲ محموله یاد شده هرکدام به وزن ۲۶۴ و ۱۶۱ تن مربوط به وزارت نفت بوده که به مقصد بوشهر در بندر شهید رجایی بارگیری شد.

  به گفته معاون امور بندری و اقتصادی بنادر هرمزگان؛ این محموله‌ها با استفاده از یک فروند کرین بارج (نوعی شناور جرثقیل‌دار) و با استفاده از تجهیزات داخلی تخلیه و پس از تکمیل رویه گمرکی و بندری به مقصد بوشهر بارگیری شد.

  منبع

  اشتراک گذاری

  مطالب مرتبط

  Leave a comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  قبل از مشاهده این صفحه، ثبت‌نام کن و 50 کیش کوین هدیه بگیر. با مشاهده هر صفحه هم یک کیش کوین دیگه پاداش بگیر.

  ورود / ثبت نام

  close-link
  اخبار کیش