مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: با ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های بندر چارک، مجوز مرز دریایی برای این بندر صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری کیش مگ،عزت‌الله محمدی گفت: توسعه بنادر در راستای ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی گفت: طرح توجیهی فنی بندرچارک با هدف دریافت مرز مجاز دریایی در استانداری هرمزگان بررسی شد و این بندر تخصصی به عنوان مرز رسمی مصوب شد.

عزت‌الله محمدی خاطرنشان کرد: نشست کارگروه ویژه مرز دریایی با دستور کار بررسی طرح فنی توجیهی بندرخمیر، چارک و سیریک با هدف واگذاری مجوز مرز مجاز دریایی برگزار شد و مصوبات برای انجام مراحل نهایی و اخذ مجوز هیات وزیران به تهران ارسال شد.


ویژه‌های کیش

 • افزودن به علاقه‌مندی 159 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 134 بازدید
 • افزودن به علاقه‌مندی 123 بازدید
 • وی با بیان اینکه با توجه به حجم سرمایه گذاری که سازمان منطقه آزاد کیش در بندر چارک انجام داده است، شاهد توسعه اقتصادی این منطقه و تاثیر آن بر اشتغال و معیشت ساکنان مناطق همجوار خواهیم بود، گفت: پس از دریافت مجوز مرز دریایی و استقرار گمرک، اداره گذرنامه و سازمان بنادر و دریانوردی، امکان مجوز صادرات و واردات از این بندر فراهم خواهد شد.

  عزت‌الله محمدی با اشاره به نقش کلیدی بندر چارک به عنوان بندر پشتیبان و انتقال گردشگر، کالا و مواد اولیه به جزیره کیش، گفت: توسعه بندر چارک با هدف سکوی صادرات و بندر پشتیبان کیش، وجود معادن بی نظیر در مناطق همجوار و نیز شغل ماهیگیری مردم منطقه ضروری بود.

  بندر چارک از بنادر استان هرمزگان است و دارای ۳۴ هکتار خشکی و ۱۶ هکتار دریا است و متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است.

  منبع

  اشتراک گذاری

  مطالب مرتبط

  Leave a comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خرید بلیط تفریحات کیش

  تا 100 درصد تخفیف

  کد تخفیف - WLC50
  حالا بخرید
  close-link
  قبل از مشاهده این صفحه، ثبت‌نام کن و 50 کیش کوین هدیه بگیر. با مشاهده هر صفحه هم یک کیش کوین دیگه پاداش بگیر.

  ورود / ثبت نام

  close-link
  اخبار کیش