به گزارش کیش مگ از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، مرتضی سالاری روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این اقدام در راستای وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی و به‌منظور ساماندهی شناورهای بدون هویت در غرب استان هرمزگان انجام شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر هزار فقره گواهینامه ثبت شناورهای صیادی مربوط به بنادر غرب هرمزگان تحویل مالکان این شناورها شده و مالکان شناورها دیگر نیاز به سفر به مرکز استان برای دریافت گواهینامه‌های مربوطه نخواهند بود.

مدیر بنادر غرب هرمزگان اضافه کرد: باتوجه به لزوم تسهیل ثبت شناورهای صیادی بدون هویت در سواحل و بنادر غرب استان با هماهنگی‌های انجام شده توسط مدیرکل و معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان و با تشکیل تیم‌های تخصصی بازرسی و بازدید از پارکینگ‌هایی که شناورهای صیادی بدون هویت داشتند، بیش از ۲ هزار فروند شناور بدون هویت، بیش از ۶۰۰ مورد شناورهای درحال ساخت و بیش از ۶۰ مورد کارگاه ساخت شناور بازررسی شد.

سالاری گفت: پیرو این بازرسی‌ها مقرر شده مالکان شناورها برای تشکیل پرونده به مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان مراجعه کنند.


ویژه‌های کیش

 • افزودن به علاقه‌مندی 338 بازدید
 • وی افزود: همچنین به‌منظور تسهیل فرآیند کار علاوه بر تشکیل گروه‌های کاری برای بازدید از بنادر غرب استان، در حوزه ستادی و دریافت اسناد و مدارک دریانوردان و مالکان قایق‌ها نیز، سامانه‌ها و زیرسیستم‌هایی برای انجام این مهم تقویت شده که درحال حاضر در صورت مراجعه مالکان قایق‌های صیادی، گواهینامه ثبت در بنادر غرب استان با هماهنگی به مالکان تحویل داده خواهد شد.

  شناورهای هزار صیاد در غرب هرمزگان گواهینامه‌دار شد

  مدیر بنادر غرب هرمزگان یادآور شد: از این پس شناورهای صیادی بدون مدارک که گواهینامه ثبت شناور از مدیریت بنادر و دریانوردی غرب استان دریافت کرده‌اند، می‌توانند با نظارت شیلات و دریابانی به صورت قانونی اقدام به دریاروری و صیادی کنند.

  استان هرمزگان با داشتن بیش از ۳۵ هزار نفر صیاد و ۲۲ بندر صیادی، رتبه نخست صید و صیادی در کشور را دارد.

  منبع

  اشتراک گذاری

  مطالب مرتبط

  Leave a comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خرید بلیط تفریحات کیش

  تا 100 درصد تخفیف

  کد تخفیف - WLC50
  حالا بخرید
  close-link
  قبل از مشاهده این صفحه، ثبت‌نام کن و 50 کیش کوین هدیه بگیر. با مشاهده هر صفحه هم یک کیش کوین دیگه پاداش بگیر.

  ورود / ثبت نام

  close-link
  اخبار کیش