علیرضا نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کیش مگ افزود: ۱۰ شرکت دانش بنیان عضو پارک‌های فناوری هرمزگان در حوزه‌های فعالیت شیلات و آبزی‌پروری، صنایع مهندسی، دامپزشکی، زیست فناوری و صنایع شیمیایی با ارائه دستاوردهای خود در نخستین رویداد بین المللی همتایابی اقتصاد دریامحور ایران با محوریت صنایع و کسب و کارهای دریایی مشارکت دارند.

وی بیان کرد: این رویداد بین المللی با هدف معرفی فرصت‌ها و رفع چالش‌ها، سرمایه‌گذاری در زمینه زنجیره‌های ارزش مبتنی بر دریا و ایجاد فرصتی برای توسعه همکارهای چندجانبه و تعامل بین فعالان حوزه اقتصاد دریا برگزار شده است.

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان تصریح کرد: حضور فعال شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌ها برای معرفی محصولات و توانمندی‌های خود، رایزنی با خریداران و نقش‌آفرینی در اقتصاد دریامحور از اهمیت زیادی برخوردار است.

نصیری اظهار کرد: نمایشگاه‌ها فرصتی کم‌نظیر برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستند تا دستاوردها و نوآوری‌های خود را به جامعه، سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه معرفی کنند؛ حضور در چنین رویدادهایی به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا با شرکای تجاری جدید ارتباط برقرار کرده و سهم بازار خود را افزایش دهند.


ویژه‌های کیش

 • افزودن به علاقه‌مندی 338 بازدید
 • وی همچنین به اهمیت رایزنی با خریداران محصولات دانش‌بنیان برای تصاحب سهم بازار اشاره کرد و گفت: حضور در نمایشگاه‌ها زمینه‌ای مناسب برای مذاکره و عقد قرارداد با مشتریان داخلی و خارجی فراهم می‌کند، این امر به رونق تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان و در نهایت به رشد و توسعه اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

  رییس پارک علم و فناوری هرمزگان در ادامه با اشاره به نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد دریامحور، خاطرنشان کرد: صنعت دریایی یکی از حوزه‌های مهمی است که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در آن نقش‌آفرینی کنند، این شرکت‌ها می‌توانند با ارائه راهکارهای نوآورانه به حل چالش‌های این صنعت و همچنین ارتقای کارآمدی و سودآوری آن کمک کنند.

  نصیری در پایان بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی تاکید کرد و گفت: حضور در چنین رویدادهایی به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری دنیا آشنا شده و از تجربه‌های سایر کشورها در حوزه اقتصاد دانش‌ بنیان بهره‌مند شوند.

  نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران (ISBE ۲۰۲۴) و ششمین رویداد صنعت دانش بنیان با محوریت صنایع و کسب و کارهای دریایی عصر (سه‌شنبه) ۲۵ اردیبهشت با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل سالن مرکز نوآوری و نمایشگاه‌های بین المللی جزیره قشم آغاز به کار کرد.

  این رویداد بین‌المللی با تاکید بر توسعه هدفمند همکاری‌های تجاری داخلی و خارجی در میان نقش آفرینان حوزه اقتصاد دریا طراحی شده است.

  منبع

  اشتراک گذاری

  مطالب مرتبط

  Leave a comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خرید بلیط تفریحات کیش

  تا 100 درصد تخفیف

  کد تخفیف - WLC50
  حالا بخرید
  close-link
  قبل از مشاهده این صفحه، ثبت‌نام کن و 50 کیش کوین هدیه بگیر. با مشاهده هر صفحه هم یک کیش کوین دیگه پاداش بگیر.

  ورود / ثبت نام

  close-link
  اخبار کیش